Kurumsal

Kurumsal

Asos firması, maden, kimya, biomass sektörüne kurutma teknolojileri ve anahtar teslim projeler üreten, tasarım, otomasyon ve mekanik imalatını kendi bünyesinde bulunduran, deneyimli mühendis ve teknisyen kadrosuyla Çorlu’daki 10.000 m2’lik fabrikasında üretim yapmaktadır. ASOS bu alanlarda laboratuvar deneyleri, pilot ölçekli model deneyleri, proses tasarımları, proje yönetimi, proses ekipmanı imal ve temininden anahtar teslimi tesis kurmaya kadar her kapsamda hizmet vermektedir. Yeni teknolojilere açık ve deneyimli uzman kadrosuyla mevcut koşullara / yapıya uygun teknik çözümler üretebilme ve her düzeydeki projelerde yöntemsel doğruluk ve optimal çözüm üretme titizliği ASOS’u sektörünün öncü kuruluşlarından biri konumuna getirmiştir. Türkiye'de ve dünyanın birçok yerinde proses tesisleri bitiren ASOS araştırmacı, yenilikçi, uzman teknik altyapımız ve profesyonel yönetim kadromuz ile her zaman proses teknolojileri uygulamalarında en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir. Türk Mühendisliği ile sektörlerin çeşitli proses ihtiyaçlarına cevap vermek, %100 yerli sermaye ile yurt dışı rakiplerimize göre aynı kalitede ve daha ekonomik sistemler üretebilmek ve ürettiğimiz sistemleri dünya pazarına satarak ülkesine fayda sağlayan, teknoloji ihraç eden bir firma olmak öncelikli hedeflerimizdendir.

Proses Mühendisliği: Üretilmek istenen ürünün proses aşamalarına göre sistem dizaynı uzman mühendislerimiz tarafından yapılarak sistemin akış şeması ve proses dizaynı oluşturulmaktadır.
Projelendiriyoruz:Kesinleşmiş proses dizaynından sonra nihai projeler 3 boyutlu katı modelleme programları kullanılarak dizayn ve simule edilmektedir.
İmal ediyoruz:Kesme, bükme, silindir, plazma, CNC torna freze tezgâhlarımız ve sertifikalı kaynakçılarımız ile imalat yapılmaktadır.
Otomasyon: Yazılım mühendislerimiz ve uzman elektrik kadromuz ile üretmiş olduğumuz sistemlerin otomasyonunu yaparak sistemler arası mükemmel uyumu sağlıyoruz.
Kalite Kontrol: İmalatın her aşamasını kontrol ediyoruz ve proje uyumunu denetliyoruz. Çalışanlarımızın kaynak sertifika eğitimlerini yıllık periyodlarda yeniliyoruz. İmalat kalitemizi gösteren TUV, CE, ASME, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 uluslararası sertifikasyon firmaları ile ürünü belgelendiriliyoruz. Bitmiş olan imalatları test bölümümüzde tüm testleri yapıldıktan sonra sevk ediyoruz.
Montaj ve Devreye Alma: Makinaların mekanik montajını, elektrifikasyonunu ve otomasyonunu kendi bünyemizde yapıyoruz. Tesisin kurulumu için gerekli çelik yapı, ısı kazanları ve tesisatları projelendiriyor ve uzman partnerlerimiz ile birlikte devreye alıyoruz.

Türk Mühendisliği ile sektörlerin kurutma prosesi ihtiyaçlarına cevap vermek, %100 yerli sermaye ile yurt dışı rakiplerimize göre aynı kalitede ve daha ekonomik sistemler üretebilmek ve ürettiğimiz sistemleri dünya pazarına satarak ülkesine fayda sağlayan, teknoloji ihraç eden bir firma olmak öncelikli hedeflerimizdendir.