Loading...

ASOS - Kimya, Maden, Gübre ve Çevre Endüstrilerine proses teknolojileri, laboratuvar deneyleri, pilot ölçekli testler, proses ve tesis tasarımları, proje yönetimi, proses ekipmanın üretimi ve temininden, anahtar teslimi endüstriyel tesislere kadar, Türkiye'deki modern mühendislik ve üretim merkezinde hizmetler vermektedir. Yeni teknolojilere açık ve deneyimli uzman kadrosuyla mevcut koşullara ve yapıya uygun teknik çözümler üretebilme ve uluslararası yönetim sertifikasyonları ISO 9001, ISO 14001,GOST, OHSAS 18001 ile her düzeydeki projelerde yöntemsel doğruluk ve optimal çözüm üretme titizliği ASOS’u sektörünün öncülerinden biri konumuna getirmiştir.

Sürekli değişen  ekonomik rekabetçi yapı, üretim ve alt yapı şirketlerini; uluslararası kalite standartlarında, düşük maliyetli, çevreye duyarlı, yüksek verimli ve entegre çalışabilen otomasyon sistemlerine dayalı, sürdürülebilir üretim yöntemlerini kullanmaya zorlamaktadır. Tam bu noktada, ASOS’un sektöre adım attığı ilk günden beri,  geleceğe yönelik proses çözümleri sunmak, geliştirmek ve yürütmek en büyük önceliği olmuştur.

Proses Mühendisliği: Üretilmek istenen son ürünün proses aşamaları, ekipman ve tesis dizaynı konusunda uzman mühendisleri tarafından uluslararası standartlara göre yapılarak tüm prosesin temel ve detay mühendisliği ile proses dizaynı oluşturulmaktadır.

Projelendirme: Kesinleşmiş proses dizaynından sonra nihai projeler 2 ve 3 boyutlu katı modelleme programları kullanılarak tasarlanmakta ve simule edilmektedir.

Üretim: ASOS kendi fabrikasında yüksek teknoloji gerektiren proses ekipmanlarının üretimini yine son teknolojiye sahip otomatik makinalar ile gerçekleştirmektedir.

Kalite Kontrol: Proses ekipmanları imalatın her aşamasını kontrol edilir ve proje gereksinimleri ve uyumu denetlenir. İmalat personellerin gerekli olan tüm sertifika eğitimleri yıllık periyodlar ile yenilenmektedir.

İmalat: Üretim ve İmalatı tamamlanan proses ekipmanları proje gereksinimlerine göre test bölümünde TUV, CE, ASME,GOST, EAC gibi uluslararası kalite sertifikasyonu ile belgelendirilir.

Otomasyon: Proses kontrol yazılım mühendisleri ve uzman elektrifikasyon kadrosu ile tasarlanan tesislerin otomasyonu yapılarak prosesler arası mükemmel uyum sağlanmaktadır.

Montaj: ASOS, müşteri ve kontrat gereksinimlerine  göre  geniş EPC deneyimlerini ve uzmanlığını da kullanarak çeşitli tipte endüstriyel tesislerin, proses ekipmanları ile beraber gerekli tüm inşaat, çelik yapı ve yardımcı tesislerinin montajını gerçekleştirmektedir. 

Test ve Devreye Alma: Test ve Devreye Alma bir projenin hayata geçirilmesinde son nokta olup tüm proses ekipmanlarının ve tesisin sahada soğuk ve sıcak testlerinin prosedürlere uygun olarak gerçekleştirilmesi, mekanik ve elektriksel cihazların çalışır duruma getirilmesi ve tesisin kontrol otomasyon sistemi ile işletmeye alınmasıdır.

 

Aranacak kelimeyi yazın ve ENTER tuşuna basın