Loading...

Rotary Kurutucular/Kalsinatörler birçok yeni teknolojinin geliştirilmesine rağmen, hala birçok endüstride kalsinasyon ve kurutma proseslerinde kullanılmaktadır.

Rotary Kurutucular/Kalsinatörler sağlam ve basit yapıları, esnekliği güvenilirlikle birleştirerek çok çeşitli malzemeleri işlemesinde ve en zorlu koşullarda sürekli çalışmaya olanak sağlamasından dolayı  tercih edilmektedir.

Rotary Kurutucular/Kalsinatörler mümkün olan en yüksek kurutma ve kalsinasyon sıcaklıklarının kullanımına izin vermekte ve diğer kurutucuların aksine malzeme boyutu, nem içeriği veya verimdeki geniş değişikliklere duyarlı değildir.

Rotary kurutucular/kalsinatörler ürüne göre özel olarak tasarımı yapılmaktadır. Kurutacak cevherin laboratuvar ve pilot testleri tamamlandıktan sonra kurutma ve kalsinayon tesisi için boy, çap ve çalışma sıcaklığı belirlenmektedir.

Değişik enerji kaynaklarına göre Rotary Kurutucu tesisi tasarımı yapılabilmektedir. Rotary tesislerinde kullanılan enerji geri kazanım üniteleri vasıtasıyla atık gazlardan alınan enerji tekrardan kullanılmaktadır. Rotary tesisleri kurutma, kalsinatör, siklon, filtreleme ve soğutma sistemleri ile beraber anahtar teslim olarak müşterilerimize sunulmaktadır.

Avantajları:

  • Yüksek kalsine ve kurutma ürün kapasitesi
  • Cevher ve mineral ürüne özelliklerine göre özel dizayn
  • Geniş tane boyutları arasındaki malzemeler için uygun dizayn
  • Enerji geri kazanım sistemleri ile beraber enerji tasarrufu
  • İşletme ve bakım gereksinimleri azdır.

Aranacak kelimeyi yazın ve ENTER tuşuna basın